Każdej zimy warunki atmosferyczne powodują oblodzenia utrudniające komunikację miejską i pozamiejską. Gminy wyposażone w pojazdy komunalne korzystają z posypywarek, by jak najszybciej przywrócić możliwość bezpiecznego poruszania się po drogach, chodnikach i placach. Jakie rodzaje maszyn zaleca się do agregowania z pojazdami komunalnymi, w tym ciągnikami i samochodami?

Posypywarki ciągnikowe Sahara do dróg i placów

Jednymi z zalecanych posypywarek ciągnikowych są maszyny samozaładowcza z serii Sahara. Z uwagi na możliwość rozsiewania soli, piasku, ich mieszanki, a także grysu, to niezwykle uniwersalne rozwiązanie. Zakup maszyny jest korzystny z uwagi na jej wielofunkcyjność, a co za tym idzie, oszczędność miejsca do przechowywania, jaka byłaby potrzebna przy posiadaniu osobnych posypywarek do soli i piasku, a także osobną do żwiru.

Czym wyróżniają się posypywarki samochodowe z serii IceSTORM?

Maszyny z serii IceSTORM przystosowane są do współpracy z samochodami ciężarowymi. Pozwalają utrzymać w dobrym stanie ulice, aleje i chodniki, dzięki możliwości rozsiewu środków uszorstniających i środków chemicznych likwidujących oblodzenie. Urządzenie jest proste w obsłudze, a dodatkowym atutem jest regulacja zarówno ilości sypanego materiału, jak i szerokości roboczej. W serii znajduje się również posypywarka IceSTORM Mini, którą można zamontować na ramę podwozia, na przyczepę, na samochód typu bus lub pick-up.

Posypywarki z systemem talerzowym serii Vortex

Precyzyjnie i równomiernie rozsypująca posypywarka ciągnikowa z serii Vortex pozwala na rozsiewanie materiały na ulicach, chodnikach i dużych placach. Maszyna wyposażona w system dozowania i kierowania strumieniem materiału to bezpieczne rozwiązanie podczas prac na drogach i parkingach, w pobliżu pojazdów i przechodniów, gdzie precyzja jest niezwykle ważna.

Czym charakteryzują się posypywarki z serii SparGo?

Posypywarka serii SparGo to kolejna maszyna, która dzięki swojej zasadzie działania jest bezpieczna dla mijanych samochodów i przechodniów. Grawitacyjny model rozsiewania materiału, w tym soli, piasku lub ich mieszanki, kieruje strumień dokładnie w wybrane miejsce. W zależności od modelu, posypywarka może być agregowana na zaczepie rolniczym, na belce lub z dolnym ciągnikiem TUZ.

Zadaj pytanie