Pługi strzałkowe naszej produkcji posiadają też regulowaną wysokość roboczą oraz możliwość zmiany kąta nachylenia lemiesza. To sprawia, że mogą być dostosowywane do różnych warunków śniegowych oraz rodzajów nawierzchni. Ponadto maszyny te wyposażone są w system amortyzacji uderzeń, który chroni zarówno pług, jak i urządzenia, które są do niego zamontowane, przed uszkodzeniami podczas pracy.

Pługi odśnieżne do prac lekkich i ciężkich

Przygotowaliśmy pługi śnieżne przeznaczone do prac o różnym stopniu trudności i do wielu rodzajów terenu. Odpowiedni dobór pługa zoptymalizuje czas i efektywność działania, dlatego zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją dostępnych modeli. Maszyny komunalne tego typu do prac lekkich są mniejsze i lżejsze, a co za tym idzie – bardziej kompaktowe. Z kolei pługi odśnieżne do prac ciężkich są większe, mocniejsze i odporne nawet na ekstremalne warunki użytkowania czy zróżnicowane tereny.

SMART – pług odśnieżny super lekki

Pług odśnieżny Smart zaprojektowano z myślą o odśnieżaniu terenów miejskich. 30-stopniowy kąt natarcia lemiesza o odpowiednio zaokrąglonej listwie zgarniającej zapewnia doskonałe efekty na chodnikach, bocznych drogach i parkingach. Idealny do ciągników małej mocy, pojazdów komunalnych i ładowarek.

LITE – pług odśnieżny super lekki z uchylną odkładnicą

Lite to pług odśnieżny, którego konstrukcja zapewnia skuteczne odśnieżanie w połączeniu z ciągnikami małej mocy. Wyposażony w zabezpieczenie przeciw najazdowe w postaci uchylnej odkładnicy. Mocny, jedno-lemieszowy pług świetnie sobie radzi na nierównych terenach.

CITY – pług lekki

Seria City obejmuje pługi odśnieżne lekkie o dopuszczalnym obciążeniu czołowym do 1,5 tony. Przeznaczone do odśnieżania placów, chodników i dróg osiedlowych. Model wyposażony jest w dwuczęściowy zespół roboczy, który umożliwia pracę w pięciu pozycjach oraz w różnych kombinacjach odchyleń pośrednich.

UNI – pług odśnieżny lekki

Jedno lemieszowy pług odśnieżny UNI przeznaczony do ciągników o małej mocy, mini ładowarek oraz pojazdów komunalnych typu Multicar sprawdza się do odśnieżania chodników, parkingów i placów. Konstrukcja odkładnicy umożliwia bliskie przejeżdżanie przy ścianach, dzięki czemu maszyna doskonale radzi sobie z odśnieżaniem ciasnych, trudno dostępnych miejsc.

RAM – pług odśnieżny z uchylną odkładnicą

Pługi odśnieżne z serii RAM wyposażono w hydrauliczne sterowanie odkładnicą. To pług do odśnieżania klasy średniej do pracy z obciążeniem do 6 ton z ciągnikami czołowymi TUZ lub innymi nośnikami, do których mocowane są za pośrednictwem opatentowanego systemu ramek. Pług do odśnieżania ulic, chodników i parkingów z niewielką ilością nierówności.

JUMP – pług odśnieżny klasy ciężkiej

Ze sprawnym usunięciem zalegającego śniegu, lodu oraz błota pośniegowego z powodzeniem poradzi sobie pług odśnieżny klasy ciężkiej serii JUMP. Model przystosowany jest do pracy z dużą prędkością jazdy, dlatego znajduje zastosowanie do odśnieżania dróg ekspresowych, głównych, lokalnych i dojazdowych.

PSV – pług odśnieżny składany

Pług śnieżny PSV przeznaczony do współpracy z ciągnikami rolniczymi i maszynami samojezdnymi, takimi jak koparko-ładowarki czy ładowarki teleskopowe. Model o dopuszczalnym obciążeniu czołowym do 6 ton sprawdza się do odśnieżania dróg, placów i parkingów utwardzonych i nieutwardzonych.

PSV UP – pług odśnieżny z układem unoszenia

Modele z serii PSV UP wyposażono w specjalny układ zawieszenia z dodatkowym siłownikiem do unoszenia pługa. Pług strzałkowy przeznaczony do współpracy z samochodami ciężarowymi lub ciągnikami posiadającymi płytę czołową zgodną z normą PN-EN 15432 TYP F1 (DIN 76060 TYP A).

AlpS – pług odśnieżny klasy ciężkiej

Pługi odśnieżne klasy ciężkiej z serii AlpS mające dopuszczalne obciążenie czołowe do 12 ton wyposażone są w hydraulicznie sterowane lemiesze. Przeznaczone do odśnieżania jezdni, dróg, placów i parkingów, a także lekkich prac ziemnych lub równania dróg gruntowych.

AlpS Up – pług do odśnieżania klasy ciężkiej

AlpsUp to seria pługów odśnieżnych przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. Dzięki możliwości zawieszenia na płycie czołowej PN-EN 15432 TYP F1 (DIN 76060 TYP A) dowolnego pojazdu ciężarowego cieszą się wszechstronnością zastosowań. Wykorzystywane do odśnieżania terenów o trudnych warunkach i dużych nierównościach. Sprawdzają się również na budowie do utwardzania nawierzchni.

OLIMP – pług śnieżny klasy ciężkiej

OLIMP to pług śnieżny skonstruowany z myślą o odśnieżaniu terenów górskich oraz powierzchni pokrytych ponadprzeciętną ilością śniegu. Mocna konstrukcja i duże gabaryty z łatwością radzą sobie z usuwaniem wysokich zasp śniegu. Model współpracuje z wieloma pojazdami komunalnymi i maszynami budowlanymi.

POWER – pług śnieżny z uchylnymi odkładnicami

Pług śnieżny POWER wyposażony jest w odkładnicę składającą się z trzech niezależnych segmentów. Każdy z nich posiada zabezpieczenie w postaci mechanizmy dźwigniowego umożliwiającego regulację siły wypinania za pośrednictwem sprężyn naciągowych. Model przeznaczony do ciągników rolniczych i pojazdów z TUZ kat. II.

POLI – pług śnieżny z poliuretanową odkładnicą

Pługi śnieżne z serii POLI wyposażone są w odkładnicę z tworzywa sztucznego. Konstrukcja została zaprojektowana tak, by realizować zadania w szczególnie trudnych warunkach. Z powodzeniem radzą sobie na drogach jedno i wielopasmowych. Przystosowane są do pracy w szybkim tempie jazdy.

TORNADO – pług odśnieżny wirnikowy

TORNADO to seria pługów śnieżnych przeznaczonych do odśnieżania placów i ulic o dużym zaśnieżeniu. Model można podłączyć zarówno z przodu, jak i z tyłu ciągnika. Przystosowany do odśnieżania zasp nawet do 1 metra wysokości.

Jak dopasować pług śnieżny do określonych potrzeb?

Wybór odpowiedniego pługu śnieżnego jest kluczowy dla efektywnego i bezpiecznego usuwania śniegu, a także zapewnienia komfortowej pracy niezależnie od rodzaju terenu. Przy zakupie warto zatem zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze, należy określić rodzaj zadań, jakie ma wykonywać urządzenie.

Jeśli planujesz używać go głównie do odśnieżania chodników, niewielkich wewnętrznych alejek czy podjazdów, wystarczy model przeznaczony do prac lekkich. Jeżeli zamierzasz odśnieżać obszary publiczne, drogi szybkiego ruchu, a także tereny przemysłowe, warto zainwestować w pług śnieżny do prac ciężkich. Do miejsc o dużym zaśnieżeniu świetnie sprawdzają się też np. pługi wirnikowe, które poradzą sobie z zaspami o wysokości sięgającej nawet 1 metra.

Jak dobrać szerokość roboczą pługa śnieżnego?

Innym istotnym aspektem przy wyborze odpowiedniego pługa śnieżnego jest szerokość robocza, która powinna być dostosowana do wielkości drogi czy chodnika, który zamierzasz odśnieżać. Dzięki temu zapewnisz sobie wydajną i szybką pracę, bez konieczności przejeżdżania po tym samym obszarze więcej razy.

Ponadto warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest pług śnieżny. Modele ze stali są wytrzymalsze i trwalsze, ale też cięższe, co może wpłynąć na większe zużycie paliwa pojazdu, do którego są montowane. Wszystkie maszyny z naszej oferty są jednak doskonale wyważone, a ich konstrukcja jest optymalna, zapewniając nie tylko wysoką sprawność, ale też ekonomiczne działanie.

Charakterystyka pługów strzałkowych

Nasza firma oferuje szeroką gamę maszyn do odśnieżania, wśród których dużą popularnością cieszą się pługi strzałkowe. Urządzenia te charakteryzują się specyficznym kształtem lemiesza, który przypomina strzałkę. Dzięki temu rozwiązaniu śnieg jest skutecznie zbierany i odsuwany na boki, co pozwala na szybkie oraz efektywne odśnieżanie nawet wysokich zasp.

Zadaj pytanie