Posypywarka dla pojazdów o masie>750 kg.

Posypywarka do ciężarówek IceSTORM
Swipe left / right
Posypywarka IceSTORM przeznaczona jest do zimowego utrzymania dróg oraz placów tj. do rozsypywania środków uszorstniających lub środków chemicznych na oblodzone nawierzchnie w celu zapobiegania i likwidowania śliskości. Do środków uszorstniających i likwidujących oblodzenie zaliczyć należy piasek, sól, chlorek sodu, chlorek wapnia lub mieszaniny tych środków. Środki te lub mieszaniny tych środków mogą być zwilżane roztworem wodnym soli o stężeniu do 22 % . Użycie „solanki” pozwala na zmniejszenie zużycia środków do 30 %. Sterowanie wszystkimi funkcjami odbywa się za pomocą pulpitu umieszczonego w kabinie pojazdu.
Wyświetlacz graficzny 4,3 ‘’ LCD  posiadający wejście USB do sczytywania danych z parametrami pracy posypywarki.
Zakres regulacji gęstości posypywania:
 • sól: 5 - 50 g/m²
 • środek uszorstniający: 40 - 450 g/m²
Zakres regulacji szerokości posypywania:
 • 2 - 12 m
Masa własna posypywarki z instalacją zwilżania soli:
 • IceSTORM 200 - 650 kg
 • IceSTORM 300 - 850 kg
 • IceSTORM 400 - 1150 kg
 • IceSTORM 500 - 1270 kg
 • IceSTORM 600 - 1380 kg
 • IceSTORM 700 - 1440 kg
 • IceSTORM 800 - 1500 kg
 • IceSTORM 900 - 1700 kg
Posypywarka SaMASZ IceSTORM  napędzana jest od hydrauliki pojazdu lub niezależnym silnikiem 2 cylindrowym chłodzonym cieczą. Rozruch silnika następuje przez naciśnięcie klawisza na głównym panelu sterowania umieszczonym w kabinie pojazdu.
MOCOWANIE :
W zależności od potrzeb posypywarki IceSTORM mogą być zamontowane w następujących systemach:
 • bezpośrednio do ramy podwozia
 • na skrzynię ładunkową, platformę lub wywrotkę
 • hakowiec
 • bramowiec

Posypywarka do ciężarówek IceSTORM ze stali nierdzewnej przeznaczona jest do zimowego utrzymania dróg oraz placów, tj. do rozsypywania środków uszorstniających lub środków chemicznych na oblodzone nawierzchnie w celu zapobiegania i likwidowania śliskości. Do środków uszorstniających i likwidujących oblodzenie zaliczyć należy piasek, sól, chlorek sodu, chlorek wapnia lub mieszaniny tych środków.
Środki te lub ich mieszaniny mogą być zwilżane roztworem wodnym soli o stężeniu do 22%. Użycie „solanki” pozwala na zmniejszenie zużycia środków nawet do 30%. Sterowanie wszystkimi funkcjami posypywarki do ciężarówek odbywa się za pomocą pulpitu umieszczonego w kabinie pojazdu. Dzięki temu jest to bardzo łatwe i wygodne dla operatora, a dodatkowo wyjątkowo intuicyjne.

Duży wybór modeli posypywarek do ciężarówek z serii IceSTORM

W serii IceSTORM przygotowaliśmy wiele modeli posypywarek ze stali nierdzewnej do ciężarówek, które różnią się między sobą kilkoma parametrami technicznymi. Do najważniejszych różnic należy zaliczyć pojemność skrzyni ładunkowej, która może wynosić od 2 do aż 9 m3.

Ponadto możesz wybrać odpowiadającą Ci długość skrzyni ładunkowego, wysokość i masę własną posypywarki. Dzięki temu możesz dostosować model do indywidualnych potrzeb. Co jednak istotne, wszystkie maszyny z tej serii umożliwiają regulację szerokości i gęstości posypywania.

Efektywność posypywarki do ciężarówek

Posypywarki do ciężarówek przeznaczone do posypywania soli i piasku zapewniają wysoką efektywność i ekonomiczność wykonywanej pracy. Maszyny te współpracują z pojazdami ciężarowymi 3,5-12 ton, dzięki czemu są bardzo uniwersalne i mogą być stosowane na różnych terenach. Z powodzeniem wykorzystywane są do posypywania ulic, chodników, parkingów i placów zakładowych, na których wystąpiło oblodzenie lub zaśnieżenie.

Specyfikacja posypywarek ciężarowych

Modele przeznaczone do ciężarówek są łatwe w montażu. Istnieje możliwość montażu do różnego rodzaju zabudowy: hakowiec, wywrotka, platforma, rama, bramowiec.

Posiadają wbudowane uchwyty, dzięki którym sprawnie się je przymocowuje. Plandeki chronią materiał odladzający przed wysypywaniem się oraz przedostawaniem się do pojemnika kamieni i większych kawałków kruszywa. Konstrukcja solarek do ciężarówek umożliwia regulację intensywności sypania, co generuje mniejsze straty materiału i zużycie go w miejscach, gdzie nie jest potrzebny.

Ułatwia dostosowanie ilości rozsypywanego materiały do prędkości pojazdu. Oświetlenie ostrzegawcze na tyle kabiny zwiększa widoczność w trudnych warunkach, co podnosi bezpieczeństwo podczas wykonywanych prac. Sposób, w jaki materiał jest rozsypywany, nie stanowi zagrożenia dla mijanych samochodów i przechodniów.

Zadaj pytanie