TORNADO – pług wirnikowy

TORNADO to seria pługów śnieżnych przeznaczonych do odśnieżania placów i ulic o dużym zaśnieżeniu. Model można podłączyć zarówno z przodu, jak i z tyłu ciągnika. Przystosowany do odśnieżania zasp nawet do 1 metra wysokości.

TORNADO
Swipe left / right
 

Wydajna, wieloletnia eksploatacja

Prezentowany model, podobnie jak wszystkie dostępne w ofercie pługi śnieżne są zabezpieczone przed korozją za pomocą nowoczesnej, kataforetycznej metody malowania KTL. Uzyskana powłoka lakiernicza przewyższa jakość i wytrzymałość maszyn malowanych standardowo aż trzykrotnie. Blacha zastosowana do produkcji pługów odznacza się trudnościeralnością, dzięki czemu urządzenie zachowuje swój stan nawet przy intensywnej eksploatacji. Pług można podłączyć zarówno z przodu, jak i z tyłu ciągnika. Płozy podporowe wyposażone są w mechanizm regulacji. Istnieje też możliwość sterowania kątem wyrzutu śniegu z komina. Urządzenie wyposażono w zabezpieczenie przed blokadą ślimaka w postaci wału przekaźnika ze sprzęgłem ściernym. Model dostępny jest również w opcji z napędem hydraulicznym.
Pługi wirnikowe TORNADO przeznaczone są do odśnieżania ulic, dużych placów i powierzchni o dużym zaśnieżeniu. Nadaje się do likwidacji zasp śnieżnych o wysokości do 1 metra.
Zalety
  • możliwość podłączania pługa zarówno z przodu, jak i z tyłu ciągnika
  • możliwość regulacji płóz podporowych wykonanych ze stali trudnościeralnej
  • opcjonalna przystawka do przedłużania komina wyrzutowego (np. w celu załadunku śniegu na przyczepę)
  • płynne hydrauliczne sterowanie obrotem komina w zakresie 360°
  • możliwość agregowania pługa z ciągnikami różnych producentów (prawe lub lewe obroty WOM)
  • sterowanie kątem wyrzutu śniegu z komina
  • ślimak transportowy wyposażono w nakładki ze stali trudnościeralnej
  • zabezpieczenie przed blokadą ślimaka - wał przekaźnika ze sprzęgłem ciernym

Dlaczego warto wybrać nasze pługi wirnikowe TORNADO?

Pierwszą i najważniejszą zaletą pługów wirnikowych TORNADO jest ich wysoka jakość wykonania oraz trwałość. Nasz firma słynie bowiem z produkcji solidnych maszyn, które są odporne na uszkodzenia i bezawaryjnie służą przez wiele lat. Pługi wirnikowe nie są wyjątkiem – wykonane z wysokiej jakości stali, gwarantują wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne oraz intensywne użytkowanie.

Ponadto charakteryzują się one doskonałą wydajnością pracy dzięki swojej specjalnej konstrukcji, a także umożliwiają odśnieżanie zróżnicowanych terenów. Za tę cechę odpowiadają regulowane płozy podporowe, które są dodatkowo odporne nawet na intensywne ścieranie. Pługi wirnikowe z serii TORNADO, które dostępne są w kilku wariantach do wyboru, poradzą sobie z nawet bardzo wysokimi czy zamarzniętymi zaspami. Co więcej – w odróżnieniu od innych naszych pługów odśnieżnych – modele te można dodatkowo wyposażyć w przedłużenie komina w razie potrzeby.

Zadaj pytanie