Odmularka

Odmularka przeznaczona do kosiarek wysięgnikowych służy do udrażniania rowów melioracyjnych, usuwania mułu, roślin oraz piasku naniesionego przez wodę. Głowica umożliwia wygodne i sprawne prowadzenie przydrożnych prac porządkowo-pielęgnacyjnych rowów o dowolnej szerokości i głębokości. Urządzenie przystosowane jest do współpracy z ramionami wysięgnikowymi KWT oraz Camel. Istnieje możliwość zaadaptowania odmularki do innego ramienia wysięgnikowego posiadającego taką samą płytę mocowania.

OR 080
Swipe left / right


Zasada działania odmularki


Urządzenie składa się z nieruchomej ramy nośnej, który wraz z płytą montażową i ruchomą tarczą tnącą stanowią jeden element. Tarcza z nożami tnącymi osadzona jest na wale silnika przykręconego do ramy nośnej. Łatwy sposób mocowania pozwala na szybkie podłączenie urządzenia do ciągnika. Dodatkowo montaż do ramienia nośnego ustawiając osłonę w prawo od pojazdu sprawia, że wyrzut szlamu kierowany jest jak najdalej od ciągnika.

Konstrukcja odmularki umożliwia wykonywanie prac w miejscach trudno dostępnych, takich jak przydrożne rowy czy rowy melioracyjne z barierkami ochronnymi. Urządzenie można z powodzeniem zamontować na wysięgniku ciągnika lub innego pojazdu. Możliwość sterowania głowicą z kabiny czyni pracę sprawną, wydajną i wygodą, a montaż odmularki z przodu pojazdu daje operatorowi możliwość pełnej obserwacji pracy ramienia i głowicy roboczej, zwiększając kontrolę i bezpieczeństwo procesu.

  • służy do czyszczenia rowów melioracyjnych z mułu, roślin oraz naniesionego przez wodę piasku i drobnych osadów dennych
  • regulacja odległości wyrzutu
  • zapewnia idealne kopiowanie terenu
  • prosta w obsłudze oraz wygodna w użytkowaniu

Najważniejsze zalety naszej odmularki do rowów

Odmularka do rowów to urządzenie, które doskonale sprawdza się w czyszczeniu rowów melioracyjnych z mułu, roślin oraz naniesionego przez wodę piasku i drobnych osadów dennych. Dzięki swojej konstrukcji maszyna ta pozwala na efektywne usuwanie zanieczyszczeń z dna rowu, co przyczynia się do utrzymania jego właściwej funkcji oraz zapobiega powstawaniu podtopień.

Jedną z istotnych zalet naszej odmularki do rowów jest możliwość regulacji odległości wyrzutu. To oznacza, że operator może dostosować urządzenie do warunków panujących na miejscu pracy w taki sposób, aby wyrzucony materiał nie zasypywał już oczyszczonych fragmentów rowu ani nie zagrażał innym elementom infrastruktury. Dzięki temu prace odbywają się sprawniej i efektywniej.

Kompatybilność odmularki do rowów

Nasza odmularka do rowów charakteryzuje się też prostotą obsługi oraz wygodą użytkowania. Urządzenie składa się z nieruchomej ramy nośnej, która wraz z płytą montażową i ruchomą tarczą tnącą stanowi jeden element. Co istotne, może być ona zamontowana na ramieniu wysięgnikowym typu KWT lub CAMEL. Łatwy sposób mocowania pozwala na szybkie podłączenie urządzenia. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, koniecznie skontaktuj się z naszą firmą!

Zadaj pytanie