PSV – pług odśnieżny składany

Pług śnieżny PSV przeznaczony do współpracy z ciągnikami rolniczymi i maszynami samojezdnymi, takimi jak koparko-ładowarki czy ładowarki teleskopowe. Model o dopuszczalnym obciążeniu czołowym do 6 ton sprawdza się do odśnieżania dróg, placów i parkingów utwardzonych i nieutwardzonych.

PSV
Swipe left / right
Pługi odśnieżne klasy średniej serii PSV o dopuszczalnym obciążeniu czołowym - do 6 ton, przeznaczone są do współpracy z ciągnikami rolniczymi, a dzięki zastosowaniu adaptera również do innych maszyn samojezdnych, np. ładowarek teleskopowych, koparko-ładowarek itp. Stosuje się je do odśnieżania parkingów, dróg i placów oraz wszystkich innych utwardzonych i nieutwardzonych powierzchni.Pługi często narażone są na kontakt z przeszkodami stałymi ukrytymi pod powierzchnią śniegu, z tego względu zostały wyposażone w szereg zabezpieczeń, m.in. mechanizm uchylania lemiesza.
Cechy wyróżniające
  • dopuszczalne obciążenie czołowe 6 ton
  • dowolność pozycji roboczych w zakresie ± 30°, oddzielnie dla każdego lemiesza
  • kopiowanie poprzeczne terenu ± 6°
  • innowacyjne, łatwo wymienne adaptery tzw. ramki, zaprojektowane do najróżniejszych zastosowań, które częściowo zabezpieczają również przed zniszczeniem pługa. Użytkownik we własnym zakresie może to regulować poprzez stosowanie różnej klasy śrub np. 5.8, 8.8, 10.9.

System ramek
Pług posiada możliwość agregowania praktycznie z każdym rodzajem pojazdu. Opatentowany system ramek pozwala na szybką wymianę zaczepu po odkręceniu tylko 8 śrub. Istnieje możliwość agregowania z wieloma pojazdami komunalnymi, typu MULTICAR, maszynami budowlanymi np. Big Avant, Kramer, Weidemann, JCB, Manitou.
Zadaj pytanie